Cute Light Pink Flying Butterfly

Translate

24 Mart 2017 Cuma

Galata bir sevgili gibi

Galata'ya aşık biri olarak Galata'dan sesleniyorum size sevgili okur.

Onun kudreti ve ihtişamı altında ezilen kalbimin, aşk ateşi ile yanıp tutuştuğunu söyleyerek başlamak istiyorum önce. Güzelliği karşısında büyülenen gözlerimden birkaç damla yaş akmasına izin veriyorum. En güzel şiirimi bırakıyorum eteklerine kendimce. Usulca sokuluyorum yanına dokunuyorum tenine. Soğuk ama çok içten geliyor. Öpmek istiyorum sonra vazgeçiyorum, insanlar bakıyor diye. Son kez şefkatle dokunuyorum ve bırakıyorum ellerini.

Ona ulaşmak, en zirvesinde olmak istiyorum. Gözü kara bir sevdalıyım ben. Sevdamın büyüklüğünü sayılarla anlatmayacağım, kelimelerim gösterecek zaten. Seviyorum ya hep daha fazlasını istiyor nefsim. Yükseliyorum onun kollarında, tırmanıyorum merdivenleri. Galata'yı sevmek ondan mahrum kalmayı göze almak benim için biraz da. Size diyorum ya ben korkusuz bir aşığım.
İstanbul'u İstanbul yapan onsuz boş, onsuz kimsesiz olan bir güzellikten bahsediyorum size sevgili okur. Elbette onun için yanıp tutuşacak kalbim. Elbette.

Fakat Galata'nın o en yüksek ve en ihtişamlı yerine çıktığım andan itibaren hissetmeye başlıyorum korkuyu . İstanbul'un her bir caddesini, sokağını, yapısını görebileceğiniz bir yerdeyim lakin bir şeyden mahrum bırakılıyorum. Kendi güzelliğinden...İstanbul'u Galata'sız görebileceğiniz tek yer Galata'nın kalbidir diyorum. Gerçek aşk da böyle bir şey sanki. Onunlayken onsuz olma korkusunu yaşadığın o anlar gibi. Ondaki hoşluğun doruklarına ulaşmışken ondan uzak kalma acısı gibi.

Galata'yı sevmek bir sevgiliyi sevmek gibi. Ona ulaşmak için yanıp tutuşmak kalbine girdiğin o anda ise bir korku sarması içini. Onsuz olma düşüncesinin aklına saplanması... İçin için kemirmesi seni.

Bu düşünceler içinde boğulup duruyor insan. Onu uzaktan sevmek sevmelerin en güzeli aslında. Onsuzluk korkusu seni ondan öylesine uzaklaştırıyor ki o olmasa da olur diyorsun. Yeter ki o hep mutlu hep umutlu olsun, ayakta dursun. Galata'yı sevmek bir sevgiliyi sevmek gibi. Bütün yolların ona çıkması ama asla onunla aynı yolda yürüyememek sanki.

Galata bir sevgili gibi. Samimi ve yakın ama hep gidecek gibi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder