Cute Light Pink Flying Butterfly

Translate

31 Ekim 2015 Cumartesi

İSTEMENİN ÇEŞİTLİLİĞİ

Başka bir şehirde, başka bir şekilde, başka bir insan olmak istiyorum.
Sessiz sakin bir hayatım olsun ama bu hayatın her parçası bana ait olsun. Varoluş sebebim için yaşayayım. Ama farkında olayım. 
Kıyafetlerimi yaz-kış kahverenginin hakim olduğu şekilde seçeyim. Çünkü bu aralar kahverengi ve tonlarını ne kadar çok sevdiğimi fark ediyorum. Kahverengiyi seviyorum, beni güvende hissettiriyor. Huzur veriyor, içimi hafiften titretiyor. Yüzümü rüzgar okşuyor gibi oluyor. Yaprak hışırtılarını duyuyorum. Kahverengi sonbahar gibi, beni gülümsetiyor.

Kitaplarım olsun istiyorum birde raflarca, odalarca... Ama benim olsun. Okunmuş ve okunacak olsun. Yüksek raflara parmak ucumda yükselerek uzanayım. Tozunu elimle alıp, sayfalarını koklayayım. Seveyim. Sevdikçe okuyayım, okudukça seveyim. Her zaman ki ben gibi...
 Birde kedim olsun. Tombul ve gri tüylü bir sarman... Usulca yanıma gelip ayak parmaklarım ile oynasın. Kızsam bile beni bırakmasın. Bunun gibi... İstiyorum işte.

Yalnız olduğum için yalnız kalmayayım da yalnız olmayı seçtiğim için yalnız olayım.
Telefonuma susturacak kadar cesur olayım. Kendi hayatımı az insan çok huzur mantığı ile yaşayayım. Bir ben olayım birde benden arta kalanlar. Kendi basit ve sıradan hayatımın baş rolü olayım.

Sabah kahvaltımı kahve ve tost ile yapayım. Çay ve krep ile... Portakal suyu ve omlet ile... 
Dışarı çıkarken posta kutumu kontrol edeyim. İstiyorum ki onlarca mektup göreyim. Görmek istiyorum. Şimdi ki gibi her baktığımda boş görmek değil... Görmek ama mektup görmek. Bunu çoktan fazla istiyorum.

Kendime mor renkli çiçekler satın alayım. Takip ettiğim dergileri küçük bir büfeden temin edeyim. Kolumun altına sıkıştırdığım dergilerim ve kollarımın arasındaki çiçeklerle ıslak sokakları turlayayım. Turuncuya yakın tondaki kahverengi botlarım ile su birikintilerine basmamaya çalışayım ve bir yandan da eteklerimi toplayayım. Bu benim hayatımın bir parçası olsun ve ben hep keyif alayım.

Keyif almak için yapmayayım, keyif aldığım için yapayım.

Eve döndüğümde beni bekleyen sadece bıyıklı bir kedi olsun, sorun değil. Yeter ki bu, ben istiyorum diye olsun. Çiçeklerimi hemen büyük bir vazoya yerleştireyim. Her gün fotoğrafını çekmek ve yavaş yavaş nasıl solup kuruduğunu izlemek istiyorum. Çünkü güzel bir ölüm izlemek istiyordum.

Dergilerimi sehpaya gelişi güzel koyayım. Gülümseyeyim bir de.

İstediğim için olmasın, olsun diye isteyeyim.7 yorum:

 1. Güzeldi yazını okurken bahsettiğin yerde hissettirdi..

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel aktarmışsın olmak istedigin yeri... Çekti beni de içine o anı hissettim o anda olmak istedim.
  "Keyif almak için yapmayayım, keyif aldığım icin yapayim." Gercekten oyle...Her zaman keyif aldigin seyleri yapman ve birgün bu çeşitliliği yaşama dileğiyle. Eline, kalemine saglik ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim yorumun için. Umarım dediğin gibi olur. Ah olsa ne güzel olur ~

   Sil
 3. Bu yazı güzel olmuş *beğeni emojisi*

  YanıtlaSil