Cute Light Pink Flying Butterfly

Translate

26 Mayıs 2015 Salı

Münzevi Oldum Taa İçimde KayboldumParmaklarım tane tane geziniyor tuşların üzerinde. Ya hu yok ki bir daktilomuz racano uygun bir şekilde yazalım duygularımızı. Yok arkadaşım her şey gibi bu da yozlaştı. Ben buraya edebiyat parçalamak için geliyorum bana Q klavye veriyorlar. Aslını söylemek gerekirse ne şu asalak klavye yetiyor duygularımı anlatmaya. Ne de gerzek bir laf üstünde arkadaşın bana verdiği boş laflar. Beni paklasa paklasa birkaç gözyaşı ile saçma salak hayaller paklar.

Sanki birisi ocağıma incir ağacı dikmiş gibi bir feryat figan halindeyim. Dokunsan değil kardeşim hafif bir rüzgar esse ağlarım.

Gençliğimin baharındayım kardeşim... Gençliğime de bu yüzden ağlayamıyorum.

Fakat bu yüreğimdeki yangın sönecek gibi değil.Alevleri yutacak yüreğimi. Bana kalan bir tek külleri olacak. İşte o vakit defolacak içimdeki ızdırap.

Gelmişim burada konuşuyorum ama kime? Kimim var ki bu dünyada ben ve acılarım diye haykırdığım bir yalan hayatta başka? Konuş bakalım sen konuş... Kaldır kafanı da bak sonra var mı etrafında tek bir kişi. Etrafımı haşaratler bürümüş. Beynimi kemiriyor da kemiriyor biri.

Ne yangın bitecek gibi kalbimi kurutmadan. Ne haşaratlar gidecek gibi beynimi kemirip def olmadan.

Ne halt işlerim ben burada hala? Zaten her yer olmuş. Yazan!
Her yer olmuş okuyup, anladığını
sanan! Okuma kardeşim okuma! Nefretimi kusuyorum zaten ben buraya. Okusan azalmayacak lanet olasıca haşaratlar. Okusan sönmeyerek yüreğimdeki yangın yeri...

Bitmeyecek işte...
Bitmeyecek çilem.

Hep uğraşacağım. Hep isyan bayraklarını çekeceğim. Hep.. Hep.. Hep! Hep haykıracağım olmayışlarıma.

Ha güler ha ağlarım. Ne halt yediğimi bilmez halde sokak sokak dolanırım. Bir insan evladı da demez kı "Hop kardeşim yolculuk nereye?"
Zaten cevap verecek ne hal ne derman kaldı bende. Fakat sorsalar demek istediklerim var elbette "Cehennemin dibine gideceğim kardeş!"

Ama diyemem işte. Gidemem işte. Yazamam işte.

Yansın bakalım kalbim. Bürüsün etrafımı kor alevler. Kül olsun sonra gecenin öfkesi gibi.
Kemirsin bakalım kemirgenler. Dolasın etrafımı haşaratlar. Delik deşik olsun yıllar. Aptal bir şarap mantarı gibi.

Bir rüzgar eser kardeşim dökülür yaşlarım üzülme. Ben zaten üzülmüyorum böylesine.
Korkum şudur ancak kardeşim. Düşen gözyaşları bir gün gelip hesap sorar diye...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder