Cute Light Pink Flying Butterfly

Translate

22 Nisan 2014 Salı

KULAKLIKLI YALNIZLAR

Şu aralar en yaygın olarak kullanılan kelimelerden biri 'Yalnızlık'. Öyle ki bu kelime nedeniyle hayat tek kişilik hale gelmeye başladı. tek kişilik hayatlar insan eliyle biçimlendirilmiş objeler. Bu hayatı kendi elimizle oluşturduğumuz halde kontrolümüzden çıkıyor. Tek kişilik hayatlarımıza bir de şahit ekliyoruz üstelik. Bunlardan biri de günümüzde en moda icatlardan biri olan 'Kulaklıklar'.

Kulaklıklar insanların tek kişilik hayatlarındaki tek arkadaşları olmakla birlikte, insanların abartması ile büyük bir sükse yapmış olan minik aletler.

Aslında kulaklıkların müzik dinlemek için bir araç olduğundan çok yalnız kalmak amacıyla kullanıldığını düşünüyorum.

Evden çıkıp sıkıcı bir güne başlangıç yaparken, evden işe veya okula dönerken, hoşlanmadığımız şeylere karşı bir savunmada bulunurken, yürürken, koşarken, konuşurken daima bu küçük ve karmaşık dostlar yanımızda...


Hayatın karmaşasının yanında bu minik dostların düğümlenen yerlerini çözmek o kadar da zor değil aslında... Hatta işimize geldiği için yapılan bir uğraş da denilebilir.

Kulaklıkların bu kadar benimsenmesinin nedenlerinden biri de insanların hayatlarını tek kişilik yaşamalarından... İnsanlar ne zaman ki iki kişilik yaşamaya başlayacaklar o vakit o kulaklıklar atılacak. Hayatın müziğini birlikte dinleyeceği, hayatın ezgisine kendini bırakabileceği bir hayat arkadaşı bulduğu vakit o kulaklıklar yok olacak.

Tek kişilik bir hayat yaşayan bu kulaklıklı insanlar sadece modifikasyona uğramışlardır. Ne doğuştan böyledirler ne de bu vakitten sonra mutasyon geçirip bir ömür boyu böyle kalacaklardır. Sadece ortam koşulları onları bu hale getirmiştir.

İşte bende bir kulaklıklı insan olarak, kulaklıklarımı bana bıraktıracak bir ruh arıyorum. Hatta musikiye ihtiyacım olmadan ruhumu besleyecek bir bedene hasret duyuyorum.

Ben bana kulaklıklarımı bıraktıracak o bedeni beklerken, minik dostumu takıyor ve kendimi yükselen ritimlerin şefkatine bırakıyorum.
2 yorum:

  1. Kulaklıksız bir hayat düşünemiyorum. Uzvum diyebilirim. :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tek kişilik hayatının bir parçası işte... Ne yazık ki hayat bizi bu hale getiriyor. Kulaklık benim bir organım oldu, sen ne diyorsun.!

      Sil