Cute Light Pink Flying Butterfly

Translate

15 Eylül 2013 Pazar

WHİSPER OF THE HEART(YÜREĞİNİN SESİ)

Yüreğin sesi... Size çok fazla şey ifade etmiyor mu? Yüreğimizin sesini dinlemek mi gerekir? Ya da yüreğimiz bize doğruları mı söyler? Daha da önemlisi yüreğimizin sesini gerçekten duyabilir miyiz?  Hayatta ki amacımız ne? Ne istiyoruz bu dünyadan?
Bu sorulara kesin bir cevap vermek çok zor bence... Cevap bulmak zor olsa da imkansız değil. Hatta cevap bulmak için bir yol bile var. 
Belki bu movie size yardımcı olabilir.1995 Japonya yapımlı bir animasyon filmdir.Japonlara özgü Anime adı verilen bir çizgi filmdir. 
Yönetmen: Yoshifumi Kondo
Senaryo: Hayao Miyazaki
Müzik: Yuji Nomi
İçerisinde hem dram bulunan hem de romantizmin bulunduğu bu güzel movienin konusuna gelelim.Shizuku Tsukishima, okumayı çok seven bir ortaokul öğrencisidir. Babası kütüphanede çalıştığı için sık sık oraya gider ve kitap alır. Kütüphaneden aldığı her kitabın içindeki kartta aynı isim yazmaktadır. Seiji Amasawa.Shizuku bu kişiyi araştırmaya başlar. Onun hakkında çok şey öğrendikçe kendi hayatını, hedefini, hayallerini ve amaçlarını sorgulamaya başlar.
Ah öyle güzel bir anime film ki anlatamam. Herkesin izlemesi gereken bir yapıt. Öyle hoş bir havası öyle şirin bir duygusu var ki...
Kendin hayatınızı sorgulayacak, karakterleri kendi yerinize koyacaksınız. İzlediğinize hiç pişman olmayacak hatta defalarca izlemek isteyeceksiniz.
Yazar tavsiyesi: Harika, mükemmel, çok güzel çok güzel...İzleyin sonra konuşalım olur mu? Bekleyeceğim fikirlerinizi...


5 yorum:

 1. Woa!! Merak ettim!! *-* Hemen başlıyorum. :D Umarım kısadır da zorlanmam. :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah bu dizi şeklinde değil, film şeklinde. Kesinlikle sıkılmazsın hatta benim izlediklerimin en iyisi. Favori animem!!! Hiç sıkılmadan defalarca izleyebilirim.

   Sil
 2. Tam bi harika😃safiâne ve en güzeli de mutlu sonla bitiyo(hemen her animedeki gibi)😊en ihtiyacım olan şey ama sonunun nasıl olduğunu da bilemiyosun:( sonuç olarak ⬇️⬇️⬇️
  "Umut dolu kalp acı çeker"

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim yorum için. Cidden harika bir movie!

   Sil
 3. Tam bi harika😃safiâne ve en güzeli de mutlu sonla bitiyo😊en ihtiyacım olan şey ama sonunun nasıl olduğunu da bilemiyosun:( sonuç olarak ⬇️⬇️⬇️
  "Umut dolu kalp acı çeker"

  YanıtlaSil