Cute Light Pink Flying Butterfly

Translate

20 Eylül 2013 Cuma

JAPONYA'DA YAŞAMAK

Japonya'da yaşadığımı düşünüyorum. Daha mı mutlu olurdum acaba? Bilmem ilk önce nasıl bir hayatım olduğunu mu düşünsem sonra karar verebilirim.



Güzel bir hava vardır değil mi? Temiz bir hava bilmem ki öyle sanıyorum. Tokyo tam anlamıyla baharı yaşıyor. Yol kenarlarındaki kiraz ve şeftali ağaçları pembe ve beyazın tonlarında çiçek açmış. Ağaçlarda mutlu havanın güzelliğinden ve etrafa neşe saçıyor.




Güzel bir kahvaltı yapmalıyım önce... İçerisinde çeşitli sebzelerin bulunduğu bir çorba olabilir... Biraz garip bir durum değil mi? Bizim kahvaltılarımız öyle olmayabilir ama bu onlarda gayet normal bir durum. Lezzetli olduğu sürece benim için de bir problem yok. Yanında da tepeleme bir kase dolusu pilav ne iyi olur. Cidden lezzetli görünüyor ha?



Okula gitmek için evden çıkıyorum. Köprünün karşısında bir okulum var. Yani orada bir okulum olduğunu düşünelim. Şehrin ortasındaki nehrin etrafında yine harika kiraz ağaçlarının bulunduğu bir köprünün üzerinden geçiyorum. Ne harika bir manzara... Okula gitmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Acaba her gün bu sahneyi yaşasam yine böyle sıkılır mıyım?




Caddeden geçiyorum ve bir rüzgar çıkıyor.Hey bunlar da ne? Bu beyaz şeyler kar olamaz. Yolları, kaldırımları kaplamış... Hatta bazı park halindeki arabaların bile üzerinde var. Bunlar ağaçlardan dökülüyor. Ne harika bir görüntü ama... Keyifli ama onların yere düşmesine üzülüyorum bu baharın bittiğini mi söylüyor yoksa?
Bu harika hissi Türkiye'de de yaşamak mümkün. Çoğu kez yaşadım. Ama caddenin ortasında yaşamak hiç mümkün olmadı şu ana kadar.




Eve dönerken hafif yağmur yağıyor. Muson iklimi var değil mi burada? Yağmur yağması gayet normal... Öyle hoş ki... Sadece benim mi şemsiyem yok acaba diye düşünüyorum. Burada yaşayanlar yanında taşıyor şemsiyelerini. Cidden çok hazırlıklılar, nereden bilebilirdim ki yağmur yağabileceğini? Ne hoş bir görüntü... Islak sokaklar, hoş bir koku hakim buralarda, ne romantik bir hava böyle...




Ara sokaklardan geçmek eğlenceli olsa da biraz korkutucu... Kendimi savunmasız hissediyorum biraz. Ama bilmediğin bir yerde olmak insana özgürlük duygusunu doruklarında yaşatıyor. Keşfetmem gereken daha fazla yer var diye içimden geçiriyorum.
Hava yavaş yavaş kararıyor ve sokaklarda dolaşmak bana mutluluk veriyor. Ya da verir sanırım. Lezzetli bir şeyler yemek istiyorum. Kek, pasta, şekerlemeler veya dondurma. Tatlı olan hemen hemen her şey olabilir.




Burada yaşamak tabi ki güzel olabilir. Yani benim hayal ettiğim kadarıyla güzeldir. Ama ülkemi seviyorum. Ayrıca yeni birisi için... Daha doğrusu Türkiye'ye gelmiş, ve orası hakkında bilgisi olmayan ve keşfetmeye açık olanlar için gayet güzel bir ülkemiz var. Hatta bekleyin harika bir ülkemiz var.
Hayal etmek güzeldir. Paylaşmak da güzeldir. Ben hayallerimi sizinle paylaştım. İki kat güzel bir şey yaptım. Umarım bir gün hayallerimizi gerçekleştiririz. Umarım güzel bir geleceğe sahip olabiliriz. Umarım bir gün Dünyayı gezip keşfedebiliriz.




Neyse hava iyice karardı. Tatlıya da doyduğuma göre evime gidebilirim artık. Burası geceleri bir başka oluyor hayallerde...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder